Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Seminarium powiatowe bibliotek publicznych

Aktualności » Seminarium powiatowe bibliotek publicznych

Spotkanie w chockiej bibliotece było okazją do zaprezentowania środowisku bibliotekarskiemu wyremontowanego dwa lata temu lokalu biblioteki - nie wszyscy mieli możliwość odwiedzić nas wcześniej. Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Chocz zapoznała gości ze stanem sprzed, jak i po modernizacji. Zaprezentowała też działalność kulturalną prowadzoną w bibliotece wraz ze stroną internetową uruchomioną w listopadzie.

 

Podczas seminarium instruktor powiatowy Izabela Wegner podzieliła się swoimi wrażeniami z wyjazdu szkoleniowego do bibliotek województwa lubuskiego i do biblioteki w Berlinie oraz z III Regionalnej Konferencji Bibliotek "Aktualnie wirtualnie" organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Poznaniu, a Monika Piłka zaprezentowała relację z III Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. 

 

Dyrektor biblioteki pleszewskiej Elżbieta Mielcarek zapoznała pozostałych bibliotekarzy z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi bibliotek i ich pracowników oraz z projektami nowych ustaw. 

 

Na tym przedświątecznym spotkaniu nie mogło zabraknąć akcentów bożonarodzeniowych. Dzięki współpracy z nauczycielami Zespołu Szkół w Choczu dla zaproszonych gości wystąpiły trzy zespoły i jeden solista z repertuarem kolęd i pastorałek. Miłym dodatkiem do życzeń złożonych koleżankom i kolegom bibliotekarzom były własnoręcznie wykonane przez Monikę Piłkę, Barbarę Kóskę i Magdalenę Półtorak upominki - anioły.

 

Wśród gości byli zarówno pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie, Biblioteki Publicznej w Gołuchowie, jak i Biblioteki Publicznej w Dobrzycy. 

 

 

 

Zapraszamy do galerii - kliknij.

Autor:Monika Piłka
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com