Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Odjazdowy Bibliotekarz po raz czwarty w Choczu!!!

Aktualności » Odjazdowy Bibliotekarz po raz czwarty w Choczu!!!

W rajdzie dla miłośników książek, słowa pisanego i rowerów pojechało w tym roku ponad 160 osób. Z pomarańczowymi chorągiewkami przejechali ponad 13 km - urokliwymi drogami wśród pól, łąk i lasów w drodze na piknik. Gospodarzem pikniku integracyjnego były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowolipsku i Sołtys Nowolipska wraz z Radą Sołecką.

 

Organizatorzy - Biblioteka Publiczna Gminy Chocz, sołtysi Chocza i Nowolipska, Rada Rodziców przy Przedszkolu w Choczu i WTZ Nowolipsk oraz Dom Dziecka w Pleszewie zapewnili uczestnikom moc atrakcji. Były konkursy z nagrodami, przepyszny placek, kawa i herbata, a także malowanie buziek dla najmłodszych. Udostępniony został grill, z którego wszyscy mogli swobodnie korzystać. Najmłodsi uraczeni zostali również napojami ufundowanymi przez Tadeusza Lewicz, Sołtysa Chocza.

 

Wśród uczestników rajdu wyłoniono najmłodszą - Wiktoria Jangas i najstarszą - Maria Martyna rowerzystkę. Nagrody wręczyła kierownik Biblioteki Monika Piłka z Burmistrzem Gminy Chocz Marianem Wielgosikiem.

 

Podczas pikniku można było również zapoznać się z wystawą fotograficzną. Zdjęcia Roberta Czajczyńskiego przedstawiają Chocz - najpiękniejsze miejsca okiem fotografa.

Na pikniku bawiło się blisko 200 osób.


Rajd zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Kuźnia-Piła w cudownie pasującym do oficjalnej barwy Odjazdowego pomarańczowym wozie :)

Patronat medialny nad rajdem objęła Gazeta Pleszewska.


Wszystkim, którzy wsparli Odjazdowego Bibliotekarza dziękujemy :)

Autor:Monika Piłka

 
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com