Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych dla naszej Biblioteki!

Aktualności » Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych dla naszej Biblioteki!

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 został ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2020 wynosi 26,5 mln zł i umożliwia zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

W tym roku nasza Biblioteka otrzyma 11 613 zł dofinansowania do zakupu nowości wydawniczych. Razem z wkładem własnym zabezpieczonym z budżetu gminy nasz księgozbiór wzbogaci się o nowości o wartości 23 226 zł! 

Autor:Monika Piłka
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com